V pondělí 20. ledna začal 2. ročník týdenní Lednové výzvy Do práce na kole (nebo pěšky či poklusem), do kterého se letos přihlásilo 2 740 účastníků. Registrace do 10. ročníku hlavní květnové výzvy Do práce na kole začíná 1. března 2020. Registrovat se můžete na stránkách:
http://dopracenakole.cz/

Cílem akce Do práce na kole je motivace občanů k používání bezmotorové formy dopravy, ať už se jedná o kolo, běh nebo chůzi. Omezení denní jízdy autem, přispívá nejen ke zlepšení fyzické kondice a zdraví, ale i k čistšímu ovzduší a příjemnějšímu městu.

Do práce na kole je týmová soutěž pro všechny, kdo sestaví tým o minimálně dvou a maximálně pěti členech, a pravidelně spolu s kolegy dojíždí během května do práce na kole. V roce 2020 se již po páté zapojí do soutěže i běžci, chodci, bruslaři, skateboardisti, longboardisti, vozíčkáři a další.

V rámci soutěže se účastníci mohou zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, délku jízdy aj. Zaměstnavatelé mohou bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“ i v kategorii „Nejlepší vnitrofiremní soutěž“. Smyslem Do práce na kole je totiž také přesvědčit zaměstnavatele, aby svým na kole dojíždějícím zaměstnancům vytvořili potřebné zázemí (stojany, sprchy, šatny…).