Akce s názvem Pokoř své Hranice se pomalu ale jistě stává v našem městě tradiční. V neděli 9. 6. 2019 jsme se probudili do krásného prosluněného dne a park Sady Čs. legií a řeka Bečva se v dopoledních hodinách pomalu zaplňoval dětmi i dospělými. Hranická rozvojová agentura jako hlavní organizátor akce mohla díky podpoře města Hranice (nejen finanční) i Olomouckého kraje nachystat netradiční a zábavný program. Letos měly asi největší úspěch lanové překážky, které nachystali vojáci ze 7. mechanizované brigády v Hranicích. Takový přechod řeky Bečva na laně, nebo vyšplhání po lanové síti, to už vyžadovalo notnou dávku odvahy a síly. Ale ani ostatní stanoviště se nenechala „zahanbit“. Opět se stavěly věže z pivních bedýnek, odpalovaly golfové míčky, chodilo na chůdách, střílelo z luku. Přibyly ale dvě zcela netradiční disciplíny – obří prak a „nápojový jeřáb“, které jsme měli díky ZŠ 1. máje, kde obě tato monstra vznikla v tamních dílnách. Pro milovníky moderních vychytávek byly nachystány hoverboardy a tak zvané hovershoes. Na řece Bečvě se proháněly šlapadla, paddleboardy, lodičky i motorový člun.

Občerstvení a produkty se značkou MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt jen dokreslily parádní atmosféru celého dne. Obrovský dík patří všem dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli: Skauti Hranice, nezisková organizace Tom Help, učitelé i vedení ZŠ 1. máje, členové Ski klubu Hranice, KVS Hranice, Plavecká škola Hranice a další. 

Na akci proběhla informační kampaň k připravovanému plánu mobility města Hranic, jehož zpracování právě začíná. Návštěvníci měli možnost se seznámit s tím, co plán mobility obnáší. První část projektu – analýza hranické dopravy, bude probíhat do ledna roku 2020, na ni pak bude navazovat návrhová část, která nabídne konkrétní opatření ke zlepšení dopravy v Hranicích. Své názory a náměty na změny v dopravě mohou občané Hranic rovněž napsat na projektový web do sekce „napište nám“.