Cílem kampaně je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy, ulevit životnímu prostředí a také vnést více radosti a pohybu do běžného pracovního dne. Stačí jen vytvořit týmy o 2-5 lidech a během května pak co nejčastěji jezdit do práce „na vlastní pohon“. Soutěže se mohou zúčastnit také běžci, chodci i vozíčkáři. Jezdí se rovněž na koloběžkách, bruslích a longboardech. V loňském roce přijalo výzvu 16 347 zaměstnanců z 1 838 firem, letos se akce zúčastnilo 19 576 lidí z 2 737 institucí a navíc také 174 studentů, což představuje meziroční 20% nárůst účastníků.

V rámci výzvy se účastníci mohli zapojit hned do několika soutěžních kategorií zaměřených na pravidelnost, počet ujetých či uběhnutých kilometrů aj. Firmy mohly bojovat o titul „Cyklozaměstnavatel roku“.

Letošní ročník Do práce na kole, ve kterém se město Hranice účastní již po páté, nesl název „Homo Cykliens”. Loňské téma „Zachraň město” mělo upozornit na příznivé dopady udržitelné mobility na životní prostředí ve městech. Letos byla kampaň přímo zaměřená na samotné cyklisty.

Do výzvy se budete moci přihlásit i během příštího roku, kdy proběhne jubilejní 10. ročník akce, a to v rámci lednové výzvy a hlavní květnové výzvy. Registrovat se můžete na stránkách:
http://dopracenakole.cz/